Cywinsky x Dorian

Pochodzą ze Szczecina, ale ich drogi zeszły się dopiero w 2012 roku kiedy to obaj spotykając się po raz enty w windzie w bloku, w którym oboje mieszkali postanowili pójść na drinka. Przy kolejnej, luźnej ustawce Cywinsky niezobowiązująco zaczął nucić melodie do bitów Doriana.

Obaj nigdy nie podchodzili do swoich zajawek poważnie, jednak szybko dogadali się co do muzycznych inspiracji i już w 2014 roku stworzyli duet Cywinsky x Dorian, wypuszczając przy tym wspólną 5-numerową EPkę pt. „Coke & Pizza”. Krążek nasiąknięty był świeżymi rytmami neo-soul / R&B i nie odbiegał w niczym od tego co działo się aktualnie za oceanem, a czego przez lata brakowało na rodzimej scenie.

Nastrojowe i przyjemne dla ucha, a przy tym nowoczesne bity Doriana, dopełnione ekskluzywnym i ciepłym wokalem Cywinsky’ego, który w oryginalny i momentami zaskakujący sposób dobiera flow do napisanych przez siebie po angielsku lub polsku tekstów, sprawiają, że ich muzyka jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej wymagających odbiorców.

Ich wspólna praca nad płytą oraz gościnne udziały Cywinsky’ego na produkcjach innych artystów sceny hip-hopowej, zaowocowały kolejnym krokiem w ich karierze nie dalej niż rok później na projekcie De Nekst Best Mixtape, którego producentem wykonawczym był czołowy przedstawiciel polskiego rapu – VNM. Po sprawdzeniu zwrotki Cywinsky’ego na owym mixtapie i ówczesnym zapoznaniu się z dotychczasowymi dokonaniami duetu, raper tyko utwierdził się w przekonaniu, że to właśnie Cywinsky x Dorian powinni zostać pierwszymi reprezentantami jego nowopowstałego labelu De Nekst Best.

8 maja 2016 roku, De Nekst Best podało oficjalną informację o przyjęciu duetu Cywinsky x Dorian pod skrzydła wytwórni otwierając przy tym swój artystyczny katalog. Tego samego dnia udostępniony został w sieci pierwszy video- singiel pt. „Taki Mamy Klimat” z gościnnym udziałem VNM-a promujący ich debiutancki album „CD Player”, który ma ukazać się 17 czerwca 2016 roku.

Cywinsky x Dorian – Coke & Pizza (2014)

Cywinsky x Dorian – CD Player (2016)

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.